a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

d(-3+x)=kx+9 solve for x
In how many ways can 4 different contracts be distributed among 12 different firms, if no two contracts are awarded to the same firm?
-6x+5+2=-17what is X? and how do I get the answer?
What happens to the ground in tundra during the summer?
Subtracting fractions...   3        4       —  -   —  =        4       13
Can someone help with this question
CRITICAL THINKING A local zoo employs 36 people to take care of the animals each day. At most, 24 of the employees work full time. Write and solve an inequality
The Eatery Restaurant has 200 tables. On a recent evening, there were reservations for one tenth of the tables. How many tables were reserved?
Please answer this correctly
Kathy has found she must consume 2000 cal a day to reach her health goals and she has been following this carefully, but leave me she had been feeling exhauste