BrownskinBoop1320 BrownskinBoop1320
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I had $2million to pay for 20 million meals, how much does each meal cost?

Respuesta :

rococo908
rococo908 rococo908
  • 02-01-2021

Answer:

$0.10

Step-by-step explanation:

Divide 2 million by 20 million:

2,000,000/20,000,000

= 0.1

So, each meal costs $0.10

Answer Link

Otras preguntas

Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization