rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

sentence using the words reasoning and advance
Which enzyme is responsible for facilitating the hydrogen bonding between nucleotides in a new dna molecule ?
What international event led to the Red Scare?
Treasure Island Which word best describes Dr. Livesey? A. emotional B. fair C. frightened D. dramatic
$213 ski jacket 30% discount
Ellie, the elephant eats 4 times as much as popcorn the pony, zac the zebra eats twice as much as popcorn altogether they eat 238 kilograms of food per week how
What is Romes 200 year period of peace called A] Resurrection B] Pax Romana C]crucifixion D] Age of Theodora
A zebra cell is just about to replicate its DNA. Which of the following will happen first? The DNA folds over on itself to create a dense chromosome. RNA attach
In 1853, the United States paid Mexico $10 million for the southwestern part of New Mexico and the area in Arizona south of the Gila River in a deal known as th
What was the greatest influence in the Northwest Ordinance of 1787?