electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2/3 - 10/9and5/3 and 7/9
A palindrome is a number that is identical when written both forwards and backwards. For example, 181, 25852, and 3333 are all palindromes. How many palindromes
A plan that shows the expected cash inflows and cash outflows during the budget period, including receipts from loans needed to maintain a minimum cash balance
HELP!! As you move up an energy pyramid, all of the following decreases except for the biomass for the trophic level the energy at each trophic level the number
An athlete wants to know if he is exercising at an appropriate level of intensity during his workouts. What information does he need to find?
Find the area of the compound shape​
Which of the following is a base? (3 points) AgO Ca(OH)2 HF NaCl
1) what are the roles of plants, animals and decomposers in an ecosystem ??​
Mr. Grove is particularly concerned about the best policies for creating good-paying jobs in the United States. He noted there is a lot of awareness of, and thu
Help pleaseeeeeeeeeeeeee