shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Ba-29 what happens to the pwc when the throttle is released?
Which of the following words correctly describe a triangle with two 45 angles? A. Equilateral B. Isosceles C. Scalene D.Obtuse E. Right F. Equiangular
PLEASE HELP ME PLEASE PLEASE Read this passage: “True—true,” I replied; “and, indeed, I had no intention of alarming you unnecessarily; but you should use all p
Helpppppp asapppppopoo
Which form best describes the poem The Tide Rises, the Tide Falls
What genre of science fiction best describes the story Report on the Barnhouse Effect?
if ABC measures 90o , what is the measure of AC
Pleaseeeeee helppppppppp
​joe and marcia, a married couple with three young children, have a gross income of $120,000, adjustments of $6,700, and itemized deductions totaling $16,900. o
Add: 1⁄2 + 2⁄5 + 1⁄4 =