alexi565
alexi565 alexi565
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which would be the better value?
A) 12 pens for $2.70
B) 16 pens for $3.40

Respuesta :

ilikewateryesido
ilikewateryesido ilikewateryesido
  • 01-02-2021

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Delaney would like to make a 5lb mixture that is 60% peanuts and 40% almonds. She has several pounds of peanuts and several pounds of a mixture that is 20% pean
if your knees hurt after a one-week walking regimen, which one of the following workout changes would be most appropriate
ed ReviewA company makes bars of soap.soapThe is mixed in large vats, then poured intomolds to make 560 bars of soap. Themixture weighs 1792 ounces. How muchdoe
What type of contract is created by the police commissioners offer of a reward?
can you please help me with this please tell me how you got your anserw click on the pdf
I need to know which one represents a function
What is a common myth associated with fitness
If asked whether exercise is important for keeping optimal immune health, what would be the BEST answer? A. No, the only way to boost immune health is to receiv
Which of the following is an example of something that would fall under discretionary governmental spending? a. Medicare b. Medicaid c. food stamps d. natio
what does finnick talk about in his propo interview?