shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

The winter-ravaged troops at Valley Forge, suffering from cold, hunger, and disease, participated in many forms of entertainment to keep up morale. What was a
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
This is inverse functions...any help on 3aii?
United States inventor (born in Scotland) of the telephone (1847-1922)
This patriotic hymn, also called “America,” shares its tune, ironically, with “God Save the Queen,” the British National Anthem. Name it. a. “My Country, ‘Tis
The point where the two axes intersect (0,0).
The numerical factor of a term. In 5x, the 5 is the coefficient. Identities Origin Exponent Coefficient
Which poem-turned-song, written by Katharine Lee Bates, was originally called “Pikes Peak” and describes our country’s natural splendor and the patriotism of i
The Virginia town where Robert E. Lee surrendered to Ulysses S. Grant in 1865, ending the Civil War
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?