madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why was the Reapportionment Act of 1929 passed?
Due to human demand because of its importance to life, the Earth's most precious resource is     A. soil.B. saltwater.C. freshwater.D. oil.
Over which of the following domains of governance do state governments NOT have authority?
Define the following word using the meaning of the suffix. Use your dictionary if you are uncertain of the definition. earthen
Which three major factors contributed to the Roman Empire’s decline? political insurrections, military rebellions, famine political instability, military confli
Supporters of bilingual education point out that:
Which describes a significant difference between the North and the South in the years leading up to the Civil War?
Which of the following statements concerning the North Africa region is NOT true? Tourism is the main economic activity of Libya. North Africans are conflicted
what temperature is 10 degrees higher than minus 7 degrees
In 1917, Congress passed a law over President Woodrow Wilson's veto that said that those who were over age 16 and unable to pass a(n) __________ test could not