nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write down everything you know about the equation y=mx+b. you should include what this general equation represents,as well as what each of the different letters
How do I convert negative 3 over 5 to a decimal
What is 25.2<1.5y+1.2
To make fruit salad,Sara uses 28 ounces of pineapple,21 ounces of apples,19 ounces of bananas,and 16 ounces of mango.how many 6- ounce servings of fruit salad c
50/7 as a mixed number
Which condition was most necessary for a monarch to gain power? why?
Round 47125 to the nearest ten, nearest hundred, nearest thousand, and to the nearest ten yhousand
How do you write 8.59 in word form
What is determined by motion and the spacing of particles?
22/100 in simplest form?