Nyonna82921 Nyonna82921
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I’ll brainlest for the right answer

Pls help me ASAP Ill brainlest for the right answer class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

I would say the answer is 13.5

Step-by-step explanation:

Times 7.5 (hours) and $1.80 (dollars).

The reason why this works:

It is $1.80 per hour so if you multiply it by 7.5 the amount of hours that would make it so you'd get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Why might a personal budget include information on BOTH spending AND saving habits? A) People need to learn how to spend more money instead of saving it. B)
Right now, we are threatened by global climate change. This is due to changes in _____ conditions, an increase in _____.
HELP GEOMETRY find x with both questions
Adjectives do what to nouns and pronouns
marion has a case to display her track medals what is the total surface area of the display case
If it takes the Jones family 2 days to travel 1,240 miles, how many days will it take them to travel 2,480 miles?
Instead of getting a student loan which needs to be paid back with interest, what are some alternatives to help pay for the costs of college? college loans and
How many bjork shiley valves have been implanted?
How many languages and dialects are there in india?
Sojourner Truth's "Ain't I a Woman?" describes _____. --Her daring escape from a brutal slave m aster. --A proposed bill for women to gain the right to vote. --