briannahines08 briannahines08
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.56. How much does one orange cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

.39 cents

Step-by-step explanation:

1.56 divided by 4 is .39

Answer Link
butterscotch0123456 butterscotch0123456
  • 02-02-2021

Answer:

36 cents

Step-by-step explanation:

if you multiply 36 by 4 you'll get 1.56

Answer Link

Otras preguntas

Order from greatest to least 2.007; 2.714; 2.09; 2.97
The period of an ocean wave is 4 seconds. What is the waves frequency?
What is the right ascension and declination of spica
In to kill a mocking bird, how is Dill described
This is about angles. Please answer someone?
A wave with a frequency of 0.5 Hz and a speed of 10 m\s has a wavelength of..
FRACTIONS: 1 WHOLE MINUS 7/12 MINUS 1/4
whst 4 processes shape Earth's features
What number is 35 percent of 22
What accounts for why the Soviet Union decided to formalize its East European alliance through the Warsaw Pact? to convince the world that communism was the bes