12diamondqueen
12diamondqueen 12diamondqueen
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rosa filled her car’s tank with 9.8 gallons of gas. Each gallon costs $3.85. How much did Rosa spend on gas?

Respuesta :

Jupiter09
Jupiter09 Jupiter09
  • 02-02-2021

Answer:

$37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link
maripala6988
maripala6988 maripala6988
  • 02-02-2021

Answer: $37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A gallon of stain can cover a square deck with an area of 300 square feet.about how long is each side of the deck?round your awnser to the nearest foot.
Help will give brainlessly
what did the Presbyterians believe and why
What can be said about the Babylonian attitude towards property
In europe, when a conflict develops between countries, the small, unstable countries usually _______.
help me with this problem
Assume that the average margin of maintenance service firms is 2.5%, and that the average roi for such firms is 17%. calculate the net income, sales, and asset
What did the founding fathers hope to achieve as they assembled for the constitutional convention?
maggie's brother is 6 year younger than twice her age. Their sum of their age is 27. How old is maggie.
75 square feet of tile for $126 What is the unit rate