creepergurl2009 creepergurl2009
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether

Respuesta :

fajebic324 fajebic324
  • 08-02-2021

Answer:

24.67

Step-by-step explanation:.

Answer Link
queenofnice
queenofnice queenofnice
  • 17-05-2021

Answer:

degyddheiodo6w

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following questions best describes the importance of the Battle of Guadalcanal? A.) the Japanese increased their reach south toward Australia and
What geographic challenges did the aztec have to overcome in order to build their empire?
Please give answer and explain please.
The social sciences, including sociology, make the claim that ______
Gabriela has dinner at a cafe and the cost of her meal is $45.00 Because of the service, she wants to leave a 15\% percent tip. What is her total bill includin
The Arts and Crafts movement came about as a reaction to
A cylinder-shaped container has a radius of 25 centimeters and a height of 100 centimeters. A glass sphere with a radius of 10 centimeters is placed inside the
What are the different childcare options that families have?
Which word does the author use to show that he believes the spaceship metaphor is inaccurate
John buys a toy plane from a toy store. The money he pays the store blank the economy through blank and the taxes paid by the store.