diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

The ____________________ is the time required for one full wavelength to pass a certain point.
Bobby has 3 times as many model spaceships as his friend Sylvester does. Bobby has 21 spaceships. How many model spaceships does Sylvester have?
Determine the nature of this statement. The story takes place in a steel mill in Pittsburgh. fact opinion
Which of the following is not a potential problem of using more nuclear energy? a. The plants might completely melt down and destroy nearby environments b. Co
Sugary sports drinks are the best for hydration. a. True b. False
Is 7/12 bigger than 1/2
How many molecules in 2.00 mol of sucrose, C12H22O11??
The label on a juice carton says there are 50 calories in a 4 ounce serving of juice. If Arthur drinks 12 ounces of juice, how many calories will he consume? A
8 of the students went to see live animals what fraction part of the group is that
What is the x-intercept of the graph of y =x2-4x+4