parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Sales on credit are immediately counted as cash receipts?
357 miles in 5 hours ____miles per hour find until rate rounded to he nearest hundredth
8w equals 32 minus 4w
WILL TIP IF RIGHT Why is it necessary for meiosis to produce cells with fewer chromosomes? A. Asexual reproduction r
A bag contains 12 pennies, 9 nickels, 11 dimes and 3 quarters. A coin is selected at random from the bag. Find the probability. P (more than 9 cents)
How is Romeo’s love for Juliet different from his love for Rosaline, according to the Act 2 prologue?
If deborah ran 3 2/5 miles on monday and on tuesday she ran 4 1/5 miles how many miles did she run on those two days together
On monday, deborah ran 3 2/5 miles and on tuesday she ran 4 1/5 miles how many miles did she run on these 2 days togehter
Which of the following loans will typically offer the lowest interest rate
Juliette is making a fruit salad. She purchased 92/3 ounces each of 6 different fruits. How many ounces of fruit did she purchase?