potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The baker recipe for loaf of bread calls 12 ounces of flour if he uses all of his flour to make loves of bread how many full loaves can he bake in two weeks
what is 18/8 as a mixed number?
How many adjectives appear in following sentence? This dent on my door was caused by that ball on the green grass. A. Six B. One C. Four D. Five
67.1 minus 38.29 = A. -105.39 B. 28.81 C. -28.81 D. -44.352
what were many of the stained glass windows of the middle ages meant to do
The Assyrians were the only people of their time to use arrows tipped with?
Which two triangles are congruent?
Nuts and grains are fruits. a. True b. False
“Ten thousand saw I at a glance,/ Tossing their heads in sprightly dance./ The waves beside them danced; but they/ Outdid the sparkling waves in glee;” This qu
How would most Spanish speakers ask an elderly person how he/she is doing?