quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Four steps leading to American victory on the pacific front include
What happened to the Ottoman Empire after World War I? (1 point) Its territories were divided under the Treaty of Versailles. It became an independent nation. I
how does 0.03 compare to 0.003
A farmer owns pigs, chickens, and ducks. When all her animals are together, she has 30 feathered animals, and the animals all together have a total of 120 legs
Read this excerpt from "Gravity" by Judith Ortiz Cofer: Actually, though I would never have admitted it then, I loved the dancing and the food, and especially l
Which amendment would make mandatory prayer before lunch illegal
Honey bees engage in entomophily, pollination through pollen distribution, as part of the process to produce honey. what is entomophily an example of?
1. President Woodrow Wilson promised a foreign policy guided by a. moral diplomacy b. big stick diplomacy c. dollar diplomacy d. boxer diplomacy 2. World War I
Pre-image point N(6, -3) was dilated to point N'(2, -1). What was the scale factor used? 1/2 1/3 3 2
Which US government agency is responsible for regulating medications? A. DHHS B. NIH C. USDA D. FDA