chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

what is the function of a secretary in an executive department
Which expression is equivalent to 7b+4b-1b? 2b 4b 10b 12b
What does the northwest ordinance ban
Shironda rolls a number cube(six sides) and chooses a card from a standard deck of cards(52 cards). What is the probability that Shironda rolls an even number
The table represents the start of the division of 15x3 + x2 - 3x + 2 by 3x + 2. /3x/ 2/ ___/__/__/ <--- this row shaded ___/__/__/ ___/__/__/ Which
What makes prosperous cycle different from the carbon cycle
what does it mean that the elevation of lincoln forest is 0
A circle has a radius of 6 centimeters. What is the area of the sector formed by a central angle measuring 2.4 radians? Enter your answer, as a decimal, in th
Convert polar equation to rectangular coordinates θ = − (9π/ 2)
A rotation is shown in the drawing: A blue triangle is shown labeled Figure K. A dotted line shows a right turn to a green triangle labeled Figure K prime. Th