jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

How did Neanderthals and Cro-Magnons differ from earlier peoples?
Look at this painting by French artist Henri Rousseau titled The Hungry Lion Throws Itself on the Antelope. Rousseau wrote this caption to accompany the paintin
Why did johnson and congress clash over reconstruction?
help with functions question on math homework (file attatched)
Which outdated atomic model could be linked to chocolate chip cookie dough?
Kyle knows while torching his own car for the insurance may not physically injure any one person, it does create an effect of contributing to the rising costs o
A recipe calls for 1.5 cups of raisins for 18 cookies how many cups of raisins must be used for making 30 cookies. please break it down
9x-3+10-5x=9x-5x-3+10 the question is: list which of the associative and commutative properties are being used
The persian ruler darius divided his empire into provinces called
how many jumbles are there in the word "mathematic"?