nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Ross drives 280 miles in 4 hours. If Ross continues to drive at the same rate, how many miles can he drive in 12 hours?​
I need helppp!!! Please
Why does Mrs. Frank reject both of Anne’s ideas about who should sleep where?
If you have a cube with a side length of 1/4 how many cubes can fit into your rectangle prism
Solve –3d + 5 = 14. –57 12 –27 –3
Which of the following is INCORRECTLY matched? A. Vitamin A: necessary for healthy gums and teeth B. B vitamins: required for energy metabolism and tissue dif
How does subtracting the same amount from each value in a data set affect the mean,median,mode, and range? Explain.
On January 1, 2012, Piper Co., purchased a machine (its only depreciable asset) for $600,000. The machine has a five-year life, and no salvage value. Sum-of-the
What 3 countries are represented behind Hitler?
Which group of organisms in the aquarium contains the largest amount of energy? a) primary consumers, b) secondary consumers, c) producers, d) herbivores