Devin12346 Devin12346
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy 6 bagels for $4.20 12 bagels for 7.80

Respuesta :

charlee666 charlee666
  • 04-02-2021
6 for 4.20 because it’s about $1.45 for each bagel and 12 for 7:80 is about $1.53 for each
Answer Link

Otras preguntas

15.5z = −77.5 ? What does the z stand for? (Show all work if possible!!) Thank you
write 5 diffrences between a compound and mixture.​
How do you make a political proposal to improve the city?
Can someone please help me with this ?!!
i needd help someone help me out please
Which of the following was NOT a way that Confucianism influenced China? A. Emphasis on family and family values B. Expansion of manufacturing and trade C. Emp
Which is an outer planet
- 9b = - 45 i need help asap pls
True or False Weather is the condition or earth's atmosphere at a certain place and time.
How does ENERGY enter a food chain?