lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Identify each as measurement for area, volume, density, time, mass temp, length: ns, 12g/ml, 1.8pm, 250m2 ,325K and 5.4mL and 90kg
it gets published :)
Division method of 298116 using short Division method​
Can you help me or at least guide me through writing a proof on this? I'm a bit stuck
Is AFGH ~ AJKL? If so, identify the similarity postulate or theorem that applies. G K 10 6 30° 30° Н A. Similar - SAS B. Cannot be determined C. Similar - SSS D
A construct that enables you to create custom types by grouping together variables of other types is called a what
Which means law Jur Cred Scrib Dict Puls
To what extent can we attribute the poor performance of state corporations and their eventual collapse to the economic environment within which they operated?​
Some of the gas we use every day comes from Middle Eastern oil. Conflict in the Middle East makes it more difficult to ship that oil around the world. During a
what are evidence that the himalayas are still risingplz help me with a good explanation 1I will give u branist and rate u 5 star and also give u like.I will a