Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? (2x + 2) (3x - 527 Enter your answer in the box. Next
Help meeeeeee... Pls....
What is the slope of 0,3 4, 2
A peptide bond forms between_? O a. adjacent amino acids held on a ribosome and bound to tRNAs. O b.an mRNA and an rRNA. c. a gene and a protein. O d. two pepto
A bag contains 9 marbles: 2 are green, 4 are red, and 3 are blue. Choosing a marble at random and without putting it back, choosing another one at random, what
16 To spread Lutheranism, Martin Luther gained the support of A) Charles V. B) German rulers. C) the Holy Roman Empire. Wow
The cost to rent a scooter is $15.50 per hour and the cost to rent a watercraft is $22.80 per hour. Use the expression 15.5s + 22.8w to determine how much it wo
solve for y. 6 = 2 (y+2)
Solve -6x+3y=9, -8x+4y=12 by elimination
4 circles are drawn inside a 6cm square, find the area of the rest of the square