waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

What is copyright and why is it important? select all that apply?
Andre is setting up rectangle tables for a party. He can fit 6 chairs around a single table. Andre lined up 10 tables end to end and tries to fit 60 chairs arou
Anna, Amanda, and Sun were paid $45.00 divided equally for doing lawn work for 2 hours. Amanda left after 1 hour. The positive difference between what Amanda wa
What two things help determine the size of a population?
the unit rate of 297 words for 5.5 minutes
The author of the passage,"a mountain calling,"suggests that John Muir took his time and valued what he saw in nature. What evidence is given to support this po
If it takes 13 machines 13 minutes to produce 13 widgets, how many minutes does it take 80 machines to produce 80 widgets?
Select the response that best answers the question. ¿Qué te gusta comprar en la zapatería? zapatos libros revistas ropa
can someone please help me with this math problem?
QUESTION AND ANSWER IN IMAGE!