tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

what does Anne Bradstreet poem mean? website: https://www.poetryfoundation.org/poems/46450/before-the-birth-of-one-of-her-children
Please help ASAP!!!!!!!
[tex]2u+7=5[/tex] -----
answer?need helpbwith this
How were Muslims able to spread their influence throughout the world?
Samira ran 3 more miles than twice the number of miles Ada ran. Which statement makes this comparison using the correct variable expression? If Ada ran m miles,
According to environmental determinism A. The physical environment causes social development. B. The physical environment sets limits on human actions. C. Peopl
Camille paid a mandatory travel deposit of $80 for a technician to hang her televisions throughout her home. The technician advised that the company charges a
Suppose you invest in an annuity that pays 6% interest, compounded annually. You contribute $4,500 each year for 10 years, what is the value of the annuity at t
How does one determine the sign of the product of several numbers?