rosanyr rosanyr
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tomatoes at the supermarket cost $1.05 per pound. What is the cost of 3.6 pounds of tomatoes?

Respuesta :

natalie081208
natalie081208 natalie081208
  • 03-03-2021

Answer

$ 3.78

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which three factors most directly affect surface currents in the oceans
How would Lincoln’s assassination change the direction of Reconstruction? The Radicals used this opportunity to take control of the plans. The south refused to
4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
Any good strategies/tricks for multiplying decimals?
There are 476 students at Jackson school. They are all going on a field trip along with 35 additional sponsors (teachers and parents). If each bus holds 60 peop
In the coordinate plane, what is the length of the line segment that connects points at (4, −1) and (9, 7) ? Enter your answer in the box. Round to the nearest
Accidentally breathing in foreign particles into the lungs is called....... A- bronchitis B- aspiration C- laryngitis D- pneumonia
How do you solve this proublem
Explain the attitudes held by the thinkers of the enlightenment
why is pi considered an irrational number