mykellmiles11099 mykellmiles11099
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $96 on trash cans. If each trash can cost $24, which equation will tell you how many trash cans Stephanie bought?

Respuesta :

emileesellen
emileesellen emileesellen
  • 03-03-2021

Answer:

$96 divided by $24 = 4

Step-by-step explanation:

Hope this helps :D

Answer Link
rcsmlove17 rcsmlove17
  • 03-03-2021

Answer : 96 divided by 24 = 4

Step-by-step explanation:

24 x 4 = 96

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the mass of 0.2 moles of zinc nitrate.
Training in how to handle hazards such as utilities and Hazardous Materials (HazMat) should be provided to responders by the:
Pretest: Unit 3 Question 16 of 20 For R(x) = 4x + 2 and g(x) = x2 - 6, find (f+g)(x). A. 4x3 - 4 B. x2 + 4x - 4 O c. 4x2 - 16 O D. x2 + 4x+8 BMI
Which of the following statements is false regarding Form 8949 - Sales and Other Dispositions of Capital Assets? A. The taxpayer uses Form 8949 to report sales
picture below/above.............. thanks
A wireless company offers two cell phone plans. For the month of September Plan A charges $35 plus $0.25 per minute for calls. Plan B charges $20 plus $0.50 per
The cost price of a car is $60 000. If the marked price is set so as to make a profit of 15%, find themarked price. ​
What is the simplified base for the function f(x) = 2(7272)?​
I really need help plz I dont get this​
5 Star And Thanks =10 Answers 5 Star,Thanks And Brainiest =All