Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of 3X to the 2nd power
Factor the equation. X2-15x+50=0
I need help with this problem.​
what is the value of 24% of 800?Question of mathematics​
An experiment involves 17 participants. From these, a group of 3 participants is to be tested under a special condition. How many groups of 3 participants canbe
action taken by first continental congress
How does the graph of g(x) = (x + 4)^3-6 compare to the parent function f(x)=x^3 Choices:
9. A solid rectangular block of copper 5 cm by 4 cm by 2 cm is drawn out to make a cylindrical wire of diameter 2 mm. Calculate the length of the wire.
PLZZ HEPPP A line passes through (−1, 5) and (1, 3). Which answer is the equation of the line? x + 2y = 7 x + y = 4 x + 2y = 5 x + y = 2
Find a solution to the linear equation y=−x+7 by filling in the boxes with a valid value of x and y.