Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
What is a list of countries without volcanoes?
How would I find the slope intercept form of x+y+3=0?
Which substance does not obey the Lewis octet rule? a. O₂ b. NO c. CO d. N₂ Can anyone explain this one for me?
what are the steps to evaporation but without heat just evaporation steps to follow
Rick has a collection of 6 video games. He let's his best friend borrow 2/6 of his video game collection. Write two fracations a equivalent to this numbet. Expl
2+3=8, 3+7=27, 4+5=32, 5+8=60, 6+7=72, 7+8=???????? SOLVE IT IF YOU CAN
A restaurant has two pastry ovens. When both ovens are used, it takes about 3 hours to bake the bread needed for one day. When only the large oven is used, it t
How many seconds in 2.6 days
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)