person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Please help!!! (With one or all the problems, anything is greatly appreciated if you understand probability)
Can someone help me and do this for me were doing convert customary units if lenght
What should I do for a science fair project? a. magnetism b. solar energy (Will give Brainliest)
What event is considered to be the formal beginning of the fight for women's suffarge?
In this excerpt from “Porphyria’s Lover” by Robert Browning, which lines suggest that the speaker doubts the depth of Porphyria's love?
in what way does james baldwin use a narrative structure
help me, anyone, ASAP
A coworker approaches you and tells you she thinks she saw a supervisor steal something. what would you do?
What the value of the digit 7 is in the decimal above
Please can you help with 20 and 21!! You can put little effor I just need something. Answer And how you did it thanks