jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

determine the quadratic equations whose graph is given the vertex is (1,1) and the y intercept is (0,-7).
When a piece of metal mass of 56.15 g is dropped into a graduated cylinder containing 22.77 ml of water, the water level rises to 28.49 ml. what is the density
How does a cell go through homeostasis
Imagine that a researcher wants to test the hypothesis that getting married increases happiness. he finds 100 people who are married and 100 people who are unma
A group of researchers wanted to determine if people will eat more food in a room with red paint and red decorations than in a room that is decorated blue. half
5.4 x 10 to the 3rd power to standard form
Another name for a file allocation unit is a ______ .
What is the simple predicate in the sentence we walked to the park?
How to cheer someone up??
A) a concentration of 5.24 ppm he means 5.24 μl of he per liter of air. using the ideal gas law in find how many moles of he are contained in 5.24 μl at 25.00°c