shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP IF CORRECT WILL FIVE BRAINLIEST
What best describes how the Arab Empire unified regions of North Africa and the Middle East? The Arab Empire unified feuding tribes by controlling the trans-Sah
What is nigeria’s major source of income?
f (x) = 3 x -1 and g(x) = x+ 2,find (f+ g) (x)
Alyssa and Elijah are classmates who received the same homework assignment. Alyssa spent 45 minutes on the assignment, and Elijah spent 2 hours.what is the rati
Who falls in love with Helena first
Which body of the federal government has the power to vote to approve treaties with foreign countries?
How do I do this Look at the picture Please be fast And just the answer would be helpful
Find the perimeter of triangle ABC
uhh im dumb but (36÷6)÷3​