Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

When you exert 75 N on a jack to lift a 6000 N car, what is the jack’s actual mechanical advantage? Show your work.
The Lewis family and the Martin family each used their sprinklers last summer. The water output rate for the Lewis family's sprinkler was 30L per hour. The wate
read a phrases and analyze whether it is a noun phrase, an adjective phrase, a verb phrase or a preposition phrase 1. a beautiful vase of flowers...............
1. PLEASEE HELP!! Find the slant height of the cone 13 m 11 m 17 m 15 m
Please help me ASAP?!!!!!
what is the volume of the circular cone below?
What is the output of this Python program, if the user types 3 as input?
Find the reflection of the point (x,y) in the line y=mx+c​
PLS HELP ME ON THIS QUESGTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!! The difference between the largest a
If 1 kg of each substance in the table absorbs 250 kJ of thermal energy, which substance will have the smallest change in temperature?