greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Why were there so many slaves in the Southern colonies?
Write the simplified expression for the rectangle's perimeter
plz guys help me tommorow is my exams plz (⌒▽⌒ )​
The kind of life cycle seen in flowering plants is: haplontic sporic gametic zygotic
What are the different types of energy?
Research and write a short description (3-4 paragraphs) of one of the following parts of the electromagnetic spectrum. Your description should include the wavel
How to become a software tester?
Jack popped some popcorn, but 3 of the 150 kernels did not pop. Determine whether or not each popcorn snack below has the same ratio of unpopped to total kernel
Please help with this real quick, its in attached image..
please answer with clear instructions so that i can apply this to other questions