cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Multiply these fractions (Lowest Terms) a) 2 x 3/4 b) 3 x 3/5 c) 4 x 1/3 d) 6 x 2/5 e) 1/2 x 1/4 f) 4/5 x 2/3 g) 5/6 x 3/4 h ) 1/10 x 2/3 i) 2 1/5 x 1/
Hello, I need help please for mission 3 thank you very much.
How many hours are 180 minutes
select the product of (3x-4)(3x4)
Compute the value of the discriminant and give the number of real solutions to the quadratic equation: 3x^2 - 7x + 9 = 0
where did japan first expand its empire after 1930
where does the shadow of the shuttle in space form?
How do I solve for x? X+6x=56
Rachel and David share 40 biscuits between them in the ratio 2:3, How many biscuits do they each get?
A particle travels in a circle of radius 82 cm and with a centripetal acceleration of 4.7 m/s2. How long does the particle take to complete one revolution?