sofiawa26 sofiawa26
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

i need help choosing which multiple choice the answer would be ?

i need help choosing which multiple choice the answer would be class=

Respuesta :

fatmommymilkers
fatmommymilkers fatmommymilkers
  • 01-07-2021
Add 6 to both sides
So answer B
Answer Link

Otras preguntas

Draw two different shapes, each with an area of 6 square units and a perimeter of 12 square units
what is tape made out of?
plz help me with my homework
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
help me with those two please
ls the following statement with variability or without variability? "The number of students in PE each day."
Write one sentence using the two adverbs? Really, probably.
in the opening of the unseen text of dracula, how has the writer structured the text to interest you as a reader? in detail plz
A lizard 2 m/s to 10 m/s seconds what is the average acceleration
Which creature walks on four legs in the morning, two legs in the afternoon, and three legs in the evening?