Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

What problem did federalism solve when the constitution was being written.
what is 4,175 nearest ten
what did the 3/5 compromise suggest
divide 33 photos into two groups so that the ratio is 4 to 7
rob is 5 years older than john,mark is twice as old as john the total of their ages is 65
your body is in transduction only after you see the object you're looking at. true false
A cell from a wheat plant contains all of the following, EXCEPT a a chloroplast. b mitochondrion. c cell wall. d flagellum. e cytoskeleton.
when was remote sensing invented
The Embargo Jefferson declared against Britain in 1807 A) disrupted the British economy and closed British factorit's B) caused a substantial increase in profi
what is 39 times 5 in distributive