munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

to imagine the visual form of an object or situation that one cannot see
Please help!!!! Hannah can paint a room in 9 hours. Destiny can paint the same room in 15 hours. How long does it take for both Hannah and Destiny to paint the
the graph that shows the volume of a sound at different frequencies is called a
9+10 equals 21 is correct 9+10 in roman numerals are true IX+X=XXI?
is PATRICIA BATH STILL ALIVE IN 2015
Who is sohcahtoa joe from Csi: Geometry Trig
More people became Buddhists after a. India became part of the Persian Empire. b. the Mauryans traded with Buddhist countries. c. Chandra Gupta’s conversion. d.
why is heritability important for both natural and artificial selection?
By the late 1920s, labor unions - A. began to adopt policies of violence. B. weakened in membership. C. no longer segregated. D. were growing rapidly.
the problem say what is the volume (in kL) of 3.7505 x 10^4 mg of iron? Iron has a density of 7.87 g/ml. Use correct significant figures