preguntando
preguntando preguntando
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

*Alexandra compro fruta por 12.570 y carne 27.425 ¿ cuánto dinero mas le costó la carne que le fruta?​

Respuesta :

xmaria313 xmaria313
  • 02-08-2021

Answer: 14.855

Step-by-step explanation: 27.425 - 12.570 = 14.855

Answer Link

Otras preguntas

A 4-foot piece of aluminum wire costs $6.72. What is the price per inch?
The apostrophe is used for____ please select best answer from choices provided
When you are reviewing the style of an essay, what are you looking for? A - Correct use of capitalization B - Clear organization of ideas C - Correct punc
Abraham Lincoln was the first president
What is a possible effect of an during transcription?
What is f(3)? f(x)=(3x^2 +9)/x+1
The length of a rectangle is 71/2 inches and the width is 23/4 inches. What is the ratio, using whole numbers, of the length to the width
A group of environmental activists in West Virginia wants to save a large forest. Which act will help them in this activity? 1. Nature conservancy 2. Toxic subs
How are slides deleted from a presentation?
Which behavior is most likely that of a person who is less prone to depression than others? A. keeping one's emotions private B. standing up for one's beliefs C