abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

The Amish population who migrated from Europe to the United States had very few individuals in their population. Additionally, their gene pool shows very few al
When forced distribution is used to reduce leniency bias, this can cause __________ if a pfp system is in place?
How many calories of heat may be obtained from 3-kilowatt hours of electrical energy?
increase 400 by 37%
name 6 communication blockers
What is the one standard atmosphere of pressure in kilospascals? A. 0 kPa B. 760 kPa C. 101.3 kPa D. 1 kPa
How was the agrarian skill acquired by those in the Middle Colonies?
how to factor by grouping
The most common mineral group in Earth’s crust is the _____
How do you recognize the brand name of a drug in the package insert? a. the brand name appears in capital letters and is enclosed in parentheses. b. the brand