friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

What are the ethical issues here?
2. An umbrella might be more useful to a person in the tropics than a winter coat. true or false
The measure of angle A of a triangle is twice the measure of angle B. The measure of angle C is twice the measure of angle A. Write expressions for angle A and
Many of largest cities in southwest Asia are located on or near.
Will 2/5+√3 be rational or irrational? Why? A. The answer would be rational. An irrational number plus an irrational number is always rational. B. The answer wo
Question 4 1 pts The five health components of fitness are flexibility, muscular strength, muscular endurance, body composition, and running O cardiorespiratory
HELP PLS WHAT DO I PUT IN THE BLANKS
4. What are the variables that affect gravitational potential energy of an object?
What is one central idea of I Know Why the Caged Bird Sings? It's important for people to feel a sense of acceptance and belonging. It is foolish and selfish to
Will the velocity of the book change as it moves across the surface with NO friction? Explain your answer. (dont HAVE to explain answer)