Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Calculate how many grams of NaOH are needed to make 204.68 g of Na2CO3. 2 NaOH(s) + CO2(g) Na2CO3(s) + H2O(l)
A type of stressor that originates from destructive relationships with others
A 5 kg box on a horizontal table is pushed by a horizontal force of 15 N as shown on the right. If the coefficient of friction is 0.4, will the box move?
Can you guys please answer this for me
2. What do fung grow from? A seeds B. flowers C spores & most D. fruit​
State Newton’s First Law
what is the total of 4(n+7) ?
6. A block with a mass m = 2.0 kg slides down a ramp inclined at an angle 0 = 30° as shown below. The block accelerates at a rate of 2.3 m/s?. a. Find the compo
uh just take em ok ‼️‼️‼️‼️‼️
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!