frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
what is the difference between social art and social music for kids
do you guys think super straight is transphobic?
Compose an original melody using Noteflight. Analyze your composition according to the pitch variation, phrase, and shape that your melody portrays, and then wr
Hi I have statistics work. (For college) Can anyone help me? I will pay you $10. Please only do it if you actually know how to do college statistics because it’
How does the author support the theme that everyone has something they excel at? O A. by providing Julie with something she gets complimented on B. by comparing
Dapat bang bigyang halaga ang mga katutubong sayaw bakit Explanation: pls help me and I give you brainlies answer and your answer question is properly ok
Use the diagram to answer the question. What is the measure of ∠A?
What was the first state to secede from the United States?
If f(z)= sqrt z2+8z , then how much does f(z) increase as z goes from 7 to 8? If correct will give Brainliest
A runner is moving 10 m to the East in 10 seconds. She then moves 6 m in 4 seconds to the West. What is the runner’s speed? What is her velocity? Show your wor