jr166981758
jr166981758 jr166981758
  • 02-09-2021
  • Physics
contestada

please i need help me

please i need help me class=

Respuesta :

erandolph9649
erandolph9649 erandolph9649
  • 02-09-2021

Answer:g

Explanation:

you have to times the two numbers

Answer Link
SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 02-09-2021

Answer:

J. 6.7 g/cm³

Explanation:

Density = Mass/Volume

D = 14.7g/2.2cm³ ≈ 6.7 g/cm³

Answer Link

Otras preguntas

A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?
what does your body do with the energy released during cellular respiration
a glacier in Alaska moves about 29.9 meters a day. About how much farther will it move in 1,000 days than it will move in 100 days?? #help
Which two numbers add up to 5 and multiply to -45 ?
quinn spent $16.49 for 3 magazines and 4 sheet of stickers . the magazines cost $3.99 each and the sales tgax was $1.02. quinn also used a coupon for $1.50 off
An ad features a bicycle on sale for $139. If the total cost of the bike is $147.34, what is the sales tax rate?
what is one difference between primary and secondary succession
Which fraction is equivalent to 72% A:7 1/5 B:18/25 C:7/200 D:9/25
Individuals should participate in activities __________ to improve cardiovascular fitness.
you place ice cubes into a glass of lemonade what happens to make the lemonade to get cold