rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which nutrient would you take to maintain healthy eyesight?
did the columbian exchange bring more changes to the Americas or to Europe
a sample has a mass of 15 g and a volume of 3mL
An amoeba eats some food. Which organelles will help store and digest it? vacuoles and lysosomes mitochondria and ribosome endoplasmic reticulum and the Golgi a
The Korean war was initiated by South Korea who wanted to unify the nation. True or False?
52 rachelmramirez How did conditions in Germany after World War I set the stage for Hitler's rise to power? Germany was left humiliated, and Hitler promised to
Explain how to subtract 247 from538
The preamble to a document is its _________. a. introduction c. main text b. table of contents d. conclusion
A plant grows 16 inches every 4 months. How much will it grow in a year? 96 inches 32 inches 64 inches 48 inches
The Expansion Of The Rail Networks Led To ?