mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is common for someone in stage two of HIV? A. abdominal pain and chronic pelvic pain B. diarrhea, fever, and fungal infections C. flu sym
What percent of 925 is 37%
Which is not one of the four strategies writers use to create​ coherence? a. synonyms b. description c. pronouns d. transitions
A writer may use all of the following techniques to lead the reader to a flashback EXCEPT: a. a memory b. a detailed explanation c. a confession d. a clue about
How is the value of 4 in 864 related to the value of 4 in 846?
A camera is an example of ____. a. an experiment c. technology b. a robot d. a scientific method
True or false. Milton was born into a prosperous Puritan family
If a TV 'springs to life', what would that TV have done? A. Suddenly begins working B. Suddenly stops working C. The TV is being sold D. The TV has been auction
why would thailand's tropical rainforest be a good place to make a nature film ??
how much sleep dose a jaguar get in 1 year