Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

Evelyn pets the box with 1 inch cubes with represents does not show how evelyn can’t find the volume of the box
Describe a Type I error for this test. A. Concluding that the average level of mercury uptake in wading birds in a region today is equal to 16 parts per​ milli
How tall is Sancho? 5 feet tall 6 feet tall 7 feet tall. THE ANSWER IS 7FT
Under the First Amendment, commercial speech is: a. subject to intermediate scrutiny unlike political speech. b. completely suppressed regardless of it being
Explain the acronyms B2B, B2C, B2G and C2C. Provide at least one example for each.​
In Spanish "no,did you take the cookie" is "no, vaca tonta" True or False :)
A bank is reviewing its risk management policies with regards to mortgages. To minimize the risk of lending, the bank wants to compare the typical mortgage owed
How many nuclear power plants are in the U.S. today?
52.Ali set up an experiment as shown in the diagram below.10TTset-up 1set-up 2Ali was able to see the candle flame in set-up 1. In set-up 2, the lastpiece of ca
Why was Franklin's brother so upset with him?