pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

Why the Cat Always Lands on Its Feet A gentle magician was traveling in a forest. He’d been traveling forever, it seemed. So when he spotted a tree with gnarled
Determine the independent and dependent quantities in each scenario include when possible part b: a grocery store sells pears by the pound. A costumer purchases
What is the Multiplicative Inverse Property of Inequality? A) Taking the reciprocal of both a and b can change the direction of the inequality B) Taking the squ
Describe the attitudes that Americans held in the 1920s based upon their actions towards the 18th amendment.
What percent of 253 is 81
Determine the independent and dependent quantities in each scenario include when possible part b: a grocery store sells pears by the pound. A costumer purchases
How to Evaluate the Expression : -3.75-(6 1/4)
List one method of testing a product quality
Object's mass = 2 kg, f1 = 5 newton, f2 = 3 newton. the magnitude and direction of the acceleration is?
What is the x-intercept and y-intercept of the line 6x 3y=15