victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

878 kilograms to milligrams ( 8.78 E 8)
What is latitude 20 degrees north and longitude 65 degrees west?
A graphic designer develops a campaign poster for a politician. The purpose of this art is?
The Ye Ol' Sandwich Shop sells 4 different sandwiches, 6 different drinks, and 3 different desserts. How many different orders could you place if you d
What are three things you could do if you were asked to become an advocate for health and wellness?
The quotient of a number and -7 decreased by 2 is 10
Please help me with math question
Each day, Jake donates money to the global hunger initiative according to how many lunch specials he sells. What is the constant of proportionality in money per
Which idea of government from greece and rome had the greatest influence on american government?
Which tool lists active tcp connections?