iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Using distributive property combine 13c - 7c= Show work
what is one explanation for the wealth and poverty found in Mexico city
Raoul earned three A's last semester but his one downfall was Advanced Algebra. a. semester but, his b. no punctuation needed c. semester, but his
define affirmative action
Why do you think New York City has a nickname,"the city that never sleeps
what does cake by the ocean mean
what time is it in jerusalem
a bullet of mass m is fired into a block of mass m that is at rest. the block, with the bullet embedded, slides distance d across a horizontal surface. the coef
brussels is in which country
what is a physical change